Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Yalan yazdığını anlayan kalem!

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Yalan yazdığını anlayan kalem! Empty Yalan yazdığını anlayan kalem! Cuma Eyl. 18, 2009 3:53 pm

Vahdet

Satranç Yöneticisi
Satranç Yöneticisi

Hayfa üniversitesi uzmanlarının geliştirdiği yazılım tabanlı yazı tahlili sistemi, bir kişinin yalan söyleyip söylemediğini tespit amacıyla kullanılabilecek.

Test, elektronik tükenmez kalemle iki metin yazmaya dayanıyor. Metnin birinde gerçek bir olay anlatılıyor, diğerinde ise hayali senaryo.

Bilgisayar programı, her iki metin yazılırkenki yazı karakterlerini, yazma hızı ve tarzını ve kalemin kağıda yaptığı baskıyı tahlil ederek, hangi metnin senaryo, hangisinin gerçek olduğunu "anlıyor."

Gönüllüler arasında yapılan deneylere göre, söz gelimi yalan bir şey yazılırken kalem kağıda daha fazla bastırılıyor, daha az otomatik şekilde yazılıyor.

Uzmanlar, yeni sistemin klasik yalan makinalarını destekleyici şekilde kullanılabileceğini düşünüyor.

2Yalan yazdığını anlayan kalem! Empty Geri: Yalan yazdığını anlayan kalem! Cuma Eyl. 18, 2009 11:27 pm

can0war

can0war
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi

Süper bir sistem Smile Tebrik ediyorum Smile Umarım yakında kullanıma geçer Smile

3Yalan yazdığını anlayan kalem! Empty Geri: Yalan yazdığını anlayan kalem! C.tesi Eyl. 19, 2009 6:05 pm

Vahdet

Satranç Yöneticisi
Satranç Yöneticisi

Bu arada not olarak söyleyeyim; ben yazılarımı kalın olarak yazıyorum; çünkü yalan söylüyorum. Very Happy Haberde de yalan yazanların bastırdıklarını söylüyor. Very Happy

4Yalan yazdığını anlayan kalem! Empty Geri: Yalan yazdığını anlayan kalem! Ptsi Eyl. 21, 2009 2:19 pm

can0war

can0war
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi

Vahdet demiş ki:Bu arada not olarak söyleyeyim; ben yazılarımı kalın olarak yazıyorum; çünkü yalan söylüyorum. Yalan yazdığını anlayan kalem! Icon_biggrin Haberde de yalan yazanların bastırdıklarını söylüyor. Yalan yazdığını anlayan kalem! Icon_biggrin

ehehe Smile

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]